Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Zabezpieczenie podłogi podczas remontu. Przydatne wskazówki

Zabezpieczenie podłogi podczas remontu. Przydatne wskazówki

Data dodania:
2022-12-14 14:28:02

Przygotowania do remontu należy rozpocząć od stworzenia profesjonalnego planu, tak aby mieć pewność, że po drodze nie uszkodzi się żadnych mebli czy też podłogi. Kluczowe jest zabezpieczenie wszystkich najistotniejszych elementów. Wykorzystuje się do tego rozmaite produkty ochronne, dzięki którym zaplanowane prace nie będą niosły za sobą żadnych przykrych niespodzianek.

Jak zabezpieczyć podłogę? Sprawdzone porady

Zabezpieczenie podłogi wcale nie musi być łatwe. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że podłoga jest szczególnie narażona na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zarysowania. W związku z tym warto postarać się o to, aby odpowiednio ją zabezpieczyć. Jednym z ważniejszych akcesoriów w tej kategorii jest folia malarska w rolce. Umiejętnie rozłożona folia sprawi, że podłoga będzie odporna m.in. na zachlapanie farbą, pył oraz kurz. Alternatywnym rozwiązaniem jest tektura. Każdy domownik wybiera dla siebie najdogodniejszą propozycję, dzięki której zabezpieczy własną podłogę przed zachlapaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Ważną kwestią jest też sprawdzony producent folii, aby inwestować jedynie w najwyższej klasy produkty ochronne. 

Zabezpieczenie podłogi podczas remontu - o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Zabezpieczając podłogę folią należy mieć na uwadze to, że w pierwszej kolejności kupuje się mocniejszą odmianę, niż tradycyjna folia do owijania mebli. Kluczem do sukcesu jest to, aby zakupiona folia była:

Co najważniejsze folia malarska pomoże zabezpieczyć podłogę drewnianą, ceramiczną czy też gresową. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdym domu. Jeśli jednak zainteresowane osoby zdecydują się na tekturę, warto postawić m.in. na wersję litą oraz falistą. Z tektury korzysta się przede wszystkim wtedy, gdy zabezpieczana podłoga jest nowa lub drewniana. 

Poza podłogą warto zabezpieczyć okna. Korzysta się przy tym z folii ochronnej, która ma służyć do zabezpieczenia okien przed zabrudzeniami, kurzem, zachlapaniem farbą oraz niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Do folii dorzuca się taśmę malarską, tak aby skutecznie zabezpieczyć wszelkie szczeliny. Z pewnością przyda się to wszystkim tym osobom, które zwracają uwagę na najmniejsze detale. Jednocześnie nie powinno się zapomnieć o zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych. Profesjonalne produkty ochronne sprawią, że poszczególne elementy nie będą się nadawały jedynie do wymiany, a do tego zaoszczędzi się na przeprowadzanym remoncie. 

Aktualności


2023-02-13 13:36:19

Wyrzutnie fajerwerków to produkty pirotechniczne, które zapewniają zdecydowanie najbardziej spektakularny efekt wizualny. Nic więc dziwnego, że tak chętnie kupujemy je na sylwestra! Świetnie sprawdzają się do samodzielnego odpalania, a przy...

Więcej

2023-01-25 09:57:26

Pellet wędkarski to jeden z podstawowych elementów, który powinien się znaleźć w kompletnym wyposażeniu dobrze przygotowanego wędkarza. To nic innego, jak popularny rodzaj zanęty, dzięki której wędkarze zwiększają swoje szanse na złapanie p...

Więcej

2023-01-19 15:06:37

Odpowiedni krój dolnej bielizny pozwoli nie tylko wyeksponować pośladki, ale również optycznie zwęzić talię. Fason majtek ma duży wpływ na komfort. Jak dobrać majtki? Który fason będzie uniwersalny? 

Brazyliany - fason, który zawsze do

...

Więcej