Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Pellet wędkarski - co to właściwie jest i w jaki sposób można go wykorzystać?

Pellet wędkarski - co to właściwie jest i w jaki sposób można go wykorzystać?

Data dodania:
2023-01-25 09:57:26

Pellet wędkarski to jeden z podstawowych elementów, który powinien się znaleźć w kompletnym wyposażeniu dobrze przygotowanego wędkarza. To nic innego, jak popularny rodzaj zanęty, dzięki której wędkarze zwiększają swoje szanse na złapanie pożądanych okazów. Co trzeba wiedzieć o pellecie wędkarskim i na jakie rodzaje można go podzielić?

Pellet wędkarski - kilka przydatnych informacji dla wędkarzy

Pellety zanętowe to wysokiej jakości produkty wędkarskie, stworzone z myślą o tym, aby poprawić skuteczność połowów wśród poszczególnych wędkarzy. Zwykle przybierają formę niedużego walca z dziurką w środku. Łatwo je rozpoznać, więc nie powinno być trudności z ich zakupem, choć najlepiej przedyskutować to z obeznanymi w temacie specjalistami. Dziurka znajdująca się w pellecie jest odpowiedzialna za:

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pellet był wykorzystany jako skuteczna przynęta do łowienia "na włos". Granulat wchodzący w skład pelletu jest sprasowany, co skutkuje tym, iż nie będzie się zbyt szybko rozpuszczał i pozostanie w wodzie na dłużej (przyciągając tym samym ryby).

Najpopularniejsze rodzaje pelletu wędkarskiego

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych propozycji na rynku jest pellet Aller Aqua. Warto wziąć go oczywiście pod lupę, chociaż kluczowym aspektem jest optymalny skład pelletu. Najwyższej klasy pellet powinien się składać z mączki zapachowej, mączki kostnej czy też skorupiaków. Dochodzą do tego dodatki zapachowe oraz smakowe. Chcąc przeanalizować najbardziej znane rodzaje pelletu wędkarskiego warto pochylić się nad:

Oczywiście pellet może występować w wielu różnych rozmiarach i kolorach. Nieco większy (około 12 mm) jest najbardziej kuszącą opcją przy tworzeniu przynęt oraz zanęt na karpie. Z kolei ten mniejszy (około 4 mm) jest wykorzystywany do tradycyjnego zanęcania lub do połowu metodą gruntową. Nie obejdzie się bez przeanalizowania własnych potrzeb oraz oczekiwań. Jeśli wędkarz ma taką ochotę zawsze może się zdecydować na stworzenie tzw. pasty pelletowej. To masa, z której można stworzyć kulkę (przynęta na haczyk) lub też oblepić nią kulki proteinowe (przy łowieniu "na włos"). Aktualnie sporym zainteresowaniem ze strony początkujących oraz bardziej zaawansowanych wędkarzy cieszy się pellet wędkarski na wagę. Dobrą informacją jest to, że omawiany pellet wcale nie musi być drogi. 

Aktualności


2023-05-23 15:02:38

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się zbiornikowi kompresora, który stanowi nieodzowny element w sprężarkach powietrza. Zbiornik kompresora pełni kluczową rolę w procesie kompresji i przechowywania sprężonego powietrza. Dowiedzmy się więcej...

Więcej

2023-02-13 13:36:19

Wyrzutnie fajerwerków to produkty pirotechniczne, które zapewniają zdecydowanie najbardziej spektakularny efekt wizualny. Nic więc dziwnego, że tak chętnie kupujemy je na sylwestra! Świetnie sprawdzają się do samodzielnego odpalania, a przy...

Więcej

2023-01-25 09:57:26

Pellet wędkarski to jeden z podstawowych elementów, który powinien się znaleźć w kompletnym wyposażeniu dobrze przygotowanego wędkarza. To nic innego, jak popularny rodzaj zanęty, dzięki której wędkarze zwiększają swoje szanse na złapanie p...

Więcej