Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Papier do drukarki - rodzaje

Papier do drukarki - rodzaje

Data dodania:
2022-11-09 10:24:08

Papier do drukarki jest wykorzystywany w wielu różnych miejscach. Korzysta się z niego przede wszystkim w biurach oraz domach i mieszkaniach. Na początku wypadałoby się zastanowić nad tym, w jakie konkretnie rodzaje papierów do drukarki można zainwestować? Istotnymi parametrami dla zainteresowanych osób będą m.in. gramatura papieru, format oraz proces powlekania. 

Papier do drukarki - co z formatem oraz gramaturą? Kluczowe informacje

Jak już zostało wspomniane jednym z najistotniejszych czynników przy wyborze odpowiedniego papieru do drukarki będzie gramatura papieru. Waga arkusza będzie się przekładać na jakość papieru. Jeśli chodzi o papier ksero zdecydowanie najczęściej można się spotkać z gramaturą 80 g/m2. Dzięki temu nie ma problemów z:

 

Omawiana gramatura ma jednak zastosowanie w przypadku papieru, z którego korzysta się w gospodarstwach domowych. Jeśli jest to nowoczesne biuro, które będzie chciało wysłać oficjalny list gratulacyjny, warto zdecydować się na gramaturę na poziomie około 180-250 g/m2. Dzięki temu papier jest sztywny i prezentuje się bardziej prestiżowo/ekskluzywnie. Czasami na papierach nie informacji na temat jego gramatury, za to znajduje się tam informacja o jego grubości. W tym przypadku warto stawiać na papier o grubości około 110 mikronów.

Papier do drukarki można też podzielić ze względu na jego format. Chodzi o papier A4 (najbardziej powszechny, głównie w biurach oraz domach), A3 (do drukowania plakatów) czy też A6 (do drukowania zdjęć).

Papier do drukarki a powlekanie - co wiadomo na ten temat? Czy są jeszcze jakieś inne odmiany papieru?
 

Bardzo ważną kwestią dla wymagających odbiorców jest natomiast powlekanie papieru. Dzięki temu zainteresowane osoby będą wiedzieć, czy z papieru można korzystać m.in. przy drukowaniu zdjęć w drukarkach atramentowych. W tym przypadku warto bazować na papierach pokrytych specjalną warstwą, która odpowiada za nadanie mu gładkiej powierzchni (papier błyszczący). Poskutkuje to wyostrzeniem poszczególnych kolorów. W większości domów i biur można jednak znaleźć tani papier ksero A4. Nieco bardziej zaawansowaną propozycją są natomiast papiery ksero kolorowe, które są wykorzystywane do drukowania zaproszeń i elementów o charakterze ozdobnym. Alternatywami dla powyższych rozwiązań są dwustronny papier komputerowy (dla instytucji i urzędów - swobodne uzyskanie oryginału i kopii dokumentu) i papier w wersji kancelaryjnej (w linię lub w kratkę). Ostateczna decyzja jest uzależniona od potrzeb inwestorów. 

Aktualności


2023-01-25 09:57:26

Pellet wędkarski to jeden z podstawowych elementów, który powinien się znaleźć w kompletnym wyposażeniu dobrze przygotowanego wędkarza. To nic innego, jak popularny rodzaj zanęty, dzięki której wędkarze zwiększają swoje szanse na złapanie p...

Więcej

2023-01-19 15:06:37

Odpowiedni krój dolnej bielizny pozwoli nie tylko wyeksponować pośladki, ale również optycznie zwęzić talię. Fason majtek ma duży wpływ na komfort. Jak dobrać majtki? Który fason będzie uniwersalny? 

Brazyliany - fason, który zawsze do

...

Więcej

2022-12-14 14:28:02

Przygotowania do remontu należy rozpocząć od stworzenia profesjonalnego planu, tak aby mieć pewność, że po drodze nie uszkodzi się żadnych mebli czy też podłogi. Kluczowe jest zabezpieczenie wszystkich najistotniejszych elementów. Wykorzyst...

Więcej