Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Import z Chin - co wziąć pod lupę w pierwszej kolejności?

Import z Chin - co wziąć pod lupę w pierwszej kolejności?

Data dodania:
2022-07-12 11:24:41

Import z Chin kryje w sobie wiele różnych tajemnic. Na samym początku wypadałoby się jednak zastanowić nad tym, co konkretnie importować z Chin? Potrzeby inwestorów są bardzo zróżnicowane, dlatego warto się w nie zagłębić i dopiero potem zdecydować się na wyszukanie zaufanego oraz doświadczonego pośrednika. Gotowy plan działania to podstawa sukcesu, więc za każdym razem należy stawiać na przemyślane działania.

Import z Chin - na co stawiać?

Decydując się na import z Chin warto stawiać m.in. na:

 

Wybór jest na tyle szeroki, że nie obejdzie się bez rzeczowych analiz. Oczywiście przydałoby się też skonsultować z bardziej doświadczonymi inwestorami, tak aby mieć pewność, że wszelkie inwestycje zakończą się pożądanym sukcesem. Wpływ na ostateczną decyzję przedsiębiorców będą mieć m.in. ich aktualne możliwości finansowe. W pierwszej kolejności sięga się po artykuły z niskim cłem. Można to sobie sprawdzić przy pomocy systemu ISZTAR, gdzie zainteresowane osoby poszerzą swoją wiedzę nie tylko na temat wartości ceł na poszczególne wyroby, ale też wysokości VAT-u i kodów HS. 

Importowanie towarów z Chin - jakie branże cieszą się największą popularnością?

Jak widać importowanie towarów z Chin może przebiegać na kilka różnych sposobów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klient zamówił dla siebie gotowe pomniki granitowe z Chin. Największą popularnością podczas tego typu transakcji cieszą się jednak następujące branże: budowlana, narzędziowa, fotowoltaiczna, chemiczna, ogrodnicza, medyczna, motoryzacyjna, maszynowa oraz meblowa. Inwestorzy bardzo chętnie zamawiają również produkty gospodarstwa domowego, części, artykuły dla zwierząt i rozmaite opakowania.

 

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań warto zapisać się na profesjonalne szkolenia, dzięki którym inwestorzy dowiedzą się, jakie towary należy importować z Chin i z jakimi kosztami się to wiąże. Chodzi m.in. o poszerzenie dotychczasowej wiedzy na temat transferu produktów z Chin, transportu, odprawy celnej oraz obowiązujących podatków (VAT). Kluczowe jest też zweryfikowanie potencjalnych partnerów (np. pośredników i dostawców). 

Aktualności


2023-01-25 09:57:26

Pellet wędkarski to jeden z podstawowych elementów, który powinien się znaleźć w kompletnym wyposażeniu dobrze przygotowanego wędkarza. To nic innego, jak popularny rodzaj zanęty, dzięki której wędkarze zwiększają swoje szanse na złapanie p...

Więcej

2023-01-19 15:06:37

Odpowiedni krój dolnej bielizny pozwoli nie tylko wyeksponować pośladki, ale również optycznie zwęzić talię. Fason majtek ma duży wpływ na komfort. Jak dobrać majtki? Który fason będzie uniwersalny? 

Brazyliany - fason, który zawsze do

...

Więcej

2022-12-14 14:28:02

Przygotowania do remontu należy rozpocząć od stworzenia profesjonalnego planu, tak aby mieć pewność, że po drodze nie uszkodzi się żadnych mebli czy też podłogi. Kluczowe jest zabezpieczenie wszystkich najistotniejszych elementów. Wykorzyst...

Więcej